Bądź z nami na bieżąco.

triangle

Witamy na stronie SKNIF

Serdecznie witamy na stronie Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii Finansowej, które od momentu powstania w czerwcu 2008 r. działa przy Katedrze Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Jesteśmy młodą, ale prężnie rozwijającą się grupą studentów, którzy poprzez spotkania poszerzają swoją wiedzę i dzielą się swoimi zainteresowaniami związanymi z rynkami finansowymi oraz kapitałowymi, zarządzaniem ryzykiem finansowym czy kredytowym i wykorzystaniem instrumentów pochodnych.

Pomimo krótkiej historii działalności koła, możemy się pochwalić, że nasi Alumni pracują jako analitycy lub konsultanci w znaczących instytucjach finansowych. Ponadto, od lat kolejne zespoły złożone z członków SKNIF walczą o najwyższe miejsca w konkursie "Praktyki Inżynierii Finansowej" organizowanym przez firmę EY (dawniej Ernst & Young) oraz zdobywają wyróżnienia podczas różnych konferencji naukowych.

Financial Engineering Day 2016

26 lutego 2016r. o godz. 9:30 w sali 111A Gmachu Głównego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbędzie się organizowany po raz drugi Financial Engineering Day.

Więcej informacji tutaj

Laboratorium Tradingowe OSTC

• 20 października o godzinie 13:15 w sali 1.18 budynku CEUE odbyło się otwarcie nowego laboratorium tradingowego OSTC. Studenci zyskali możliwość do wypróbowania swoich sił w symulacyjnym inwestowaniu na danych rzeczywistych, które dostarczają takie giełdy jak: CME, Liffe InterContinental Exchange. Takie same laboratoria działają również w Krakowie, Łodzi oraz Warszawie i są chętnie odwiedzane przez studentów.